7 דברים שעסקים יכולים לעשות כדי לשרוד בזמני משבר

Group Business People Having Meeting

תוכן עניינים

למרבה הצער, בעלי עסקים בישראל מכירים מקרוב את ההתמודדות עם משברים. רבים מהם נפגעו במהלך משבר הקורונה, וכעת חלקם ואחרים נוספים צריכים להתמודד עם המלחמה והשלכותיה. אלה רגעים לא פשוטים, אשר דורשים היערכות לתקופה של אי ודאות כלכלית, התאמה ויישום אסטרטגיות שיסייעו לעסקים לשרוד ולהסתדר.

לצד הלוואות לעסקים קטנים בערבות מדינה -חרבות ברזל שניתן לקחת בתנאים נוחים, הנה עוד כמה שדברים שאתם יכולים לעשות.

בצעו התאמות במודל העסקי שלכם

הצעד הראשון במשבר הוא להעריך מחדש את המודל העסקי הנוכחי שלכם. חפשו דרכים להסתגל לדרישות השוק המשתנות, כמו למשל מעבר למכירות מקוונות, גיוון קווי מוצרים או שינוי שיטות אספקת השירות שלכם. חשוב להיות גמישים וקשובים לצרכי הלקוחות, על מנת להישאר רלבנטיים ככל הניתן.

התמקדו בניהול תזרים המזומנים

חשוב מאוד לנהל את התזרים של העסק בצורה יעילה, זה נכון תמיד ועוד יותר במהלך משבר. דרגו הוצאות על פי עדיפות ודחיפות, ודחו את אלה שניתן ולא חיוניות כרגע, על מנת לנהל את החובות והתשלומים שלכם. מעקב צמוד אחר תזרים המזומנים יכול לעזור לכם לקבל החלטות פיננסיות מושכלות.

חזקו את הנוכחות המקוונת שלכם

בעידן בו יותר ויותר אנשים פונים לקניות מקוונות, נוכחות חזקה ברשת יכולה לפתוח זרמי הכנסה חדשים. השקיעו באתר האינטרנט שלכם, ביכולות המסחר האלקטרוני ובשיווק ברשתות החברתיות כדי להגיע לקהל רחב יותר ולספק ערוצים חלופיים ללקוחות שלכם.

שמרו על קשרי לקוחות חזקים

בתקופות קשות, שמירה על קשרים חזקים עם הלקוחות שלכם חשובה מאין כמוה. תקשרו בשקיפות לגבי כל שינוי בפעילות העסקית או במוצרים שאתם מציעים. אם תבינו את צרכי הלקוחות ותתייחסו אליהם בהתאם, הם יגיבו בהתאם ויישארו נאמנים גם אם אתם לא זמינים למשך תקופה כלשהי.

חקור שווקים והזדמנויות חדשות

משבר יכול גם להציג הזדמנויות שוק חדשות. חפש טרנדים או צרכים חדשים שהעסק שלך יכול למלא. זה יכול להיות מיקוד לפלח לקוחות חדש או להציע פתרונות הרלוונטיים למצב הנוכחי.

השקיעו בצוות שלכם

העובדים הם הנכס היקר ביותר שלכם. עדכנו אותם כל הזמן לגבי המתרחש, השאירו אותם מעורבים ודאגו למוטיבציה. שלהם. אם אפשר, הימנעו מפיטורים על ידי הקצאה מחדש של משאבים.

השתמשו בהלוואות בערבות המדינה

בעתות משבר, אי אפשר להפריז בחשיבות של נזילות. הלוואות לעסקים קטנים בערבות מדינה -חרבות ברזל יכולה לספק את ההון הדרוש כדי לשמור על הפעילות העסקית השוטפת. הלוואות אלו מגיעות  עם תנאים נוחים ויכולות להוות גלגל הצלה לעסקים הנאבקים בבעיות תזרים מזומנים.

לסיכום, הישרדות בתקופות משבר דורשת תכנון יזום ואסטרטגי. על ידי אימוץ האסטרטגיות הללו, עסקים וחברות יכולים לא רק לשרוד, אלא גם לצאת חזקים יותר מתקופות מאתגרות כמו הנוכחית.

תפריט נגישות אתר